Вітаємо Вас у залі живопису!

 

Шановні гості, пропонуємо Вам поринути у світ живопису. Тема Голокосту не залишила байдужими багатьох живописців різних стилів та напрямків і знайшла відображення у творчості Ф. Нуссбаума, Б. Фрітти, Д. Ольєр, С. Бака, З. Толкачова, Г. Доброва, І. Клейнера та інш. Багато хто з майстрів побачив на власні очі та відчув на собі всі жахіття єврейських гетто та концтаборів. 

 

Художники потрапляли в табори та гетто з різними умовами існування. Інколи роботу митців організовувала нацистська адміністрація і вони працювали у креслярських або художніх майстернях, займалися підробкою британських та американських грошей. Митці мали доступ до паперу, олівців та пензлів, у робочий час вони виконували замовлення нацистів, а у вільні хвилини потайки зображували повсякденне життя гетто. Наражаючи себе на небезпеку, в'язні намагалися передати свої роботи на інший бік колючого дроту та розповісти про своє життя. Ті, хто дивом уцілів у  нацистському пеклі, крізь усе своє життя  та творчість пронесли весь біль та страждання. 

   

Катастрофа не залишила байдужими і тих, хто особисто не став жертвою, але всіма струнами душі відчув біль  шести мільйонів. На полотнах ви зустрінете типові картини з життя в умовах гетто та нацистських концтаборів: колючий дріт, безликі маси приречених на духовне та фізичне винищення, виживання в нелюдських умовах, депортації, хвороби, смерть та жорстокість, що не має меж і пояснення з точки зору здорового глузду.

 

Ці полотна майстрів для тих, хто має міцні нерви. Картини ніби "кричать" про те, що важко сказати словами. Ці твори мистецтва - одночасно нагадування та застереження майбутнім поколінням... 


1   2   3